logo

SfeedTec: Універсальність форми токарних пластин T-Turn спрощує вибір технології обробки

Півстоліття тому кількість рекомендацій щодо вибору марки інструментальної або конструкційної сталі була настільки великою і так ускладнювала роботу технологів, що багато розробників нових сплавів стали замислюватися про їх уніфікацію та створення класифікатора, що дозволяє спростити та впорядкувати процес вибору оптимальної обробки.

Раніше різні виробники сталей і сплавів створювали свої системи ідентифікації ріжучих пластин, призначених для обробки різних матеріалів. Сьогодні основні різновиди форм ріжучих твердосплавних пластин описані в документах Міжнародної організації зі стандартизації ISO (www.iso. org). Відповідно до цих стандартів усі оброблювані матеріали діляться на шість груп, а пластини, у тому числі модифіковані, а також такі, що розроблюються знову, мають певне буквено-цифрове позначення.

Всі оброблені матеріали згідно з ISO діляться на шість груп з відповідним буквеним індексом

Вибір сплавів TaeguTec залежно від режимів обробки

Такий підхід значно спростив життя технологу, оскільки тепер для обробки стандартної сталі можна знайти відповідний твердосплавний інструмент у каталозі будь-якого виробника.

Сьогодні металообробникам доступна величезна номенклатура різних за призначенням ріжучих пластин унікальної форми, покритих різноманітними зносостійкими матеріалами. Але це істотно ускладнює їх вибір. Тому гостро постало питання про скорочення часу на пошук необхідних пластин та інформації про них.

Щоб задовольнити поточні вимоги ринку в автоматизації процесів та підвищення продуктивності, а також для скорочення номенклатури токарних ISO-пластин та спрощення роботи з ними, компанія TaeguTec запропонувала революційне рішення. Фахівці компанії розробили токарні пластини з чотирма типами універсальних стружколамаючих геометрій, призначених для обробки широкого кола сталей.

Зовнішній вигляд токарних пластин із універсальними стружколамами різної геометричної форми

Дана лінійка оптимізованих стружколамів і сплавів зі зміцненим покриттям, що побачила світ у 2020 році, замінить цілий ряд рішень, що раніше застосовувалися.

Геометрична форма елемента рельєфу – геометрична фігура, що найбільш адекватно апроксимує форму мінімального за площею перетину елемента рельєфу. [ГОСТ Р 8.644 2008. Державна система забезпечення єдності вимірів. … 3. Терміни та визначення].

Геометрична форма деталі – взаємне розташування поверхонь деталі та їх габарити. [Машинобудування. Тлумачний словник термінів].

 

Вибір типу пластини в залежності від застосування  

Окрім скорочення номенклатури, що вже само по собі є спрощенням для споживача, клієнти отримали більш універсальні пластини зі збільшеним діапазоном глибини точіння та подачі, що відповідають вимогам користувачів на всі 100%.

Нові пластини, що мають стружколами унікальної форми, виготовлені зі сплаву останнього покоління, отриманого методом видалення дефектних шарів покриття. Вони забезпечують неперевершену продуктивність обробки та високу надійність у широкому діапазоні операцій:

Стружколам FLP

Призначений для чистової обробки, знижує ріжуче навантаження на невеликих глибинах різання, забезпечує відмінний контроль стружкоутворення та точність.

Стружколам MLP

Призначений для напівчистової обробки, завдяки хвилеподібній кромці забезпечує відмінний контроль стружкоутворення при різних глибинах різання.

Стружколам MGP

Призначений для універсальної обробки, забезпечує відмінний контроль стружки для широкого діапазону операцій та стабільну обробку завдяки посиленій кромці.

Стружколам RGP

Призначений для чорнової обробки, посилена кромка та широка стружкова канавка надійні навіть при уривчастому різанні.

Основні переваги пластин зі стружколамом нової форми:

  • підвищена стабільність обробки
  • підвищена стійкість інструменту
  • чудове стружкодроблення та ефективне відведення тепла в стружку
  • широкий спектр застосування
  • маркування, що легко ідентифікуються: нові позначення чітко визначають область застосування кожного стружколама.

 

Будь-яку інформацію про інструментальні рішення TaeguTec можна отримати, звернувшись в офіс компанії ТаегуТек Україна, або залишивши заявку td@taegutec.com.ua.

Завжди до ваших послуг:

  • висококваліфікований штат технологів та логістів
  • оперативний склад інструменту у м. Дніпро
  • поставки з Республіки Корея – двічі на тиждень.